Ruční lžičkový secí stroj KT-1

7 299 Kč –20 %
Ruční lžičkový secí stroj KT-1
7 299 Kč –20 % 5 839 Kč 4 825,62 Kč bez DPH
Skladem (1 ks)
Můžeme doručit do:
4.10.2022

Ruční lžičkový secí stroj KT-1 na přesný výsev různých druhů semene od velikosti máku až do velikosti kukuřice.

tento typ vychází ze základního modelu K-1 a je doplněn o kompresní kolečko

hnací kolečka jsou připevněna přímo na hřídel

secí stroj je určen na přesný výsev

o přesný výsev se starají jednotlivé lžičky

součástí je sada secích lžiček, prostřednictvím které můžete sít všechny druhy semen od máku až po kukuřici po jednotlivých semenech

 jednoduché ovládání stroje

lze nastavit hloubka setí a vzdálenost mezi semínky

Detailní informace

Detailní popis produktu

Secí lžičky

Velikost lžiček je možné zvolit i tak, aby zároveň dávkovaly i vícero semen. Do děr otočného kotouče umístíme lžičky ve 45 stupňovém úhlu nad trychtýřem odvaděče semen do polohy jejich vysypávání. Následně je tlačíme směrem, dovnitř dokud se upevňovací váček na konci držátka lžičky nezaklapne do prohlubně v části držáku lžičky. V případě výměny je jednoduše vytáhneme. Kolik typů secích lžiček je v balení? K secímu stroji dodáváme 11 typů lžiček různých velikostí dle druhu semene. Z toho: 8 druhů – balení po 24 ks

Je to jednoduché

Vzdálenost mezi jednotlivými semeny určuje počet lžiček umístěných na otočném kotouči. Lžička vysévá semeno vždy na místě odvaděče semen, po otočení se okolo vlastní osy. Na kotouč lze umístit maximálně 24 kusů lžiček. Obvod poháněcího kola je 80 cm při jedné otáčce, takže délka setby je závislá na počtu lžiček vložených do kotouče:

24, 12, 8, 6, 4, 3, 2 (Příklad: pokud použijeme 24 ks lžiček – 80 : 24 = 3,4 cm - toto tedy bude vzdálenost semen. Stejně tak vypočítáme další vzdálenosti.)

Jaká je hloubka setí?

Hloubku výsevu můžeme nastavit prostřednictvím radlice secího stroje v rozmezí 0-7 cm. Brázdu semen zakrývá zeminou podpěrný plech, na který je možné v případě potřeby umístit závaží.

K čemu slouží regulační štít?

Pro správnou kvalitu setby je důležité vhodné nastavení úrovně semen v části nádrže podavače! K tomuto účelu slouží regulační štít (šíbr), který rozděluje nádržku od dávkovací části. Ten se využívá pro správnou regulaci hladiny nasypaných semen tak, aby bylo umožněno bezpečné dávkování pouze lžičkami, nikoli držáky lžiček.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lžičkové secí stroje
Záruka: 2 roky
Hmotnost: 8.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: